Η Μαύρη Θύελλα πήρε το πρώτο διπλό με τον Τόλη Τερζή στον πάγκο – Πασάς “Η συνέχειά μας θα είναι πολύ καλύτερη” (video)

Η Καλαμάτα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη με τον Τόλη Τερζή στον πάγκο. Η Μαύρη Θύελλα επικράτησε 2-0 του Τηλυκράτη Λευκάδας στο ουδέτερο γήπεδο της Ηλιούπολης, αφού εκείνο της Λευκάδας κρίθηκε ακατάλληλο για τη διεξαγωγή αγώνα.

Οι παίκτες του Τερτζή άνοιξαν το σκορ με τον Γιάννη Πασά στο 18ο λεπτό και ακολούθησε το γκολ του Ματέους στο 48ο λεπτό που σφράγισε το τελικό σκορ.

Πλέον η μεσσηνιακή ομάδα βρίσκεται στην 5η θέση του πίνακα με 29 βαθμούς, ενώ ο Τηλυκράτης παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη με συγκομιδή 15 βαθμών.

Τηλυκράτης (Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος (70′ λ.τ Τεγούσης), Πέρεζ, Μπελεβώνης, Ντοναλντόνι, Τόσκα (54′ Σπανουδάκης), Φοφανά, Νιφορόπουλος (54′ Περιστέρης).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Στρούγγης, Καραϊσαλίδης, Κάτσε, Κοζορώνης (81′ Κωνσταντινόπουλος), Ματέους (90′ Γρίβας), Μπαράλες (81′ Μορένο), Ελιβέλτο (75′ Ακόστα), Πασάς (90′ Κωστούλας).