Κυριακή
27
Οκτώβριος

Ήττα με 0-3 σετ ο Απόλλωνας Καλαμάτας στο ματς με τον Απολλώνιο

Παίζοντας κατά διαστήματα ανταγωνιστικό βόλεϊ όχι όμως τόσο ώστε να κάμψει τον φανερά ισχυρότερο αντίπαλό του, ο Απόλλωνας ηττήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου από τον Απολλώνιο με 0-3 σετ.

Η ομάδα του Χρήστου Δημητρακόπουλου πλήρωσε τα λάθη δικά της ενώ σημαντική ήταν η απώλεια της Άννας Μαυροειδή στο δεύτερο σετ, για τη συνολική ροή του αγώνα.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την Καλαματιανή ομάδα σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

Επόμενος αντίπαλος των Καλαματιανών ο φιλόδοξος ΖΑΟΝ, εκτός έδρας.

Διαιτητές: Κτενάς, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Κανελλίδης.

Τα σετ: 19-25, 18-25, 19-25

Ο.Φ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Μακρόπουλος): Γεωργιάδου, Χαντζή, Παπαγιαννοπούλου, Σιδεράτου, Ευθυμιάδη, Διόλη / Σακαρέλου (λ), Παγώνη (λ), Μαραθοκαμπίτου, Ιμπραχίμ, Αποστόλου, Σταματίου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Χρήστος Δημητρακόπουλος): Τσαμπάι, Μαυροειδή, Λαδά, Ρεντούμη, Σεμπρεβίβα, Δρούγα / Ευθυμιοπούλου (λ), Βουλγαράκη (λ), Μπεκιάρη, Τσουμελέα, Κοτσαρίνη.