![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2023/11/387445815_724448229154389_2056154635267730580_n-950x533.jpg)
Η… προειδοποίηση των μετεωρολόγων και του Κεντρικού Λιμεναρχείου “βγήκε” και η εικόνα στην παραλιακή της Καλαμάτας σήμερα το πρωί ήταν γεμάτη με πέτρες.
Στην οδό Ναυαρίνου η θάλασσα βγήκε στον δρόμο συμπαρασύροντας φερτά υλικά από κατασκευές καταστημάτων που δραστηριοποιούνται στην περιοχή παρέμειναν εκεί παρά τις όποιες συστάσεις, αλλά και πέτρες. Ο δρόμος απαιτήθηκε να μείνει κλειστός προκειμένου τα συνεργεία του δήμου να απομακρύνου τις πέτρες και να ολοκληρώσουν τις εργασίες αποκατάστασης,