Κυριακή
25
Φεβρουάριος
TOP

Καθαρή νίκη και συνεχίζει – Ο Απόλλωνας επικράτησε με 3-0 σετ των Μακεδόνων

Με καθαρές νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Pre League γυναικών οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων, ο Απολλώνιος, ο Απόλλων Καλαμάτας και οι Αμαζόνες, που αποτελούν την τετράδα της βαθμολογίας μετά από 22 αγωνιστικές.

Μετά από δυο πρώτα εύκολα σετ στην Καλαμάτα, ο Απόλλωνας πλήρωσε τα λάθη του στο τρίτο αφήνοντας περιθώρια στις μαχητικές παίκτριες του Αγγουρά να το διεκδικήσουν. Η επιστροφή στο τάραφλεξ βρήκε τις παίκτριες του Μυτσκίδη πιο σοβαρές και αποφασισμένες στο παιχνίδι τους το οποίο κέρδισαν με 3-1 και συνεχίζουν την προσπάθειά τους εν όψει των τεσσάρων εναπομεινουσών αγωνιστικών πριν τα play off και την πρόκληση της ανόδου.

 

Ο Πορφύρας αν και ηττήθηκε στην έδρα των Πεύκων παρέμεινε στην 5η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ και βρίσκεται στο +2 από τον Πανιώνιο αλλά με παιχνίδι περισσότερο.
Ελπίδες για την είσοδο στα πλέι οφ έχει και η Ελπίδα Αμπελοκήπων που επικράτησε στην έδρα της με 3-0 σετ του Αίαντα Ευόσμου.

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί την Κυριακή το μεσημέρι με την αναμέτρηση της Χ.Α.Ν.Θ. με την Κόρινθο (19/3, 17.00).

Pre League Γυναικών – 22η αγωνιστική

Σάββατο 18 Μαρτίου 2023

Α.Σ. Ελπίς – Α.Π.Σ. Αίας 3-0 (25-18, 25-22, 25-20)

Διαιτητές: Ισκάς, Σταυρίδης, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Α.Σ. ΕΛΠΙΣ (Κώστας Παπαδημητρίου): 
Παντελίδου, Κώστογλου Στ., Παπάζογλου, Γουγούση, Γαϊτανίδου, Κώστογλου Σ. / Ρουμπάκη (λ), Στεργιάκη (λ), Ράντοβιτς.

Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ (Γιάννης Βαγγέλης):
 Στάικου, Χατζίκου, Καντίδου, Τσιούπα, Γερομίχαλου, Μπίτση / Σαουλίδου (λ), Σπανού, Σαχανίδου.

Φ.Ο. Βριλησσίων – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος 0-3 (16-25, 22-25, 15-25)

Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μαλλιάρα, Παρατηρητής: Πέρρος.

Φ.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος):
 Αναγνώστου, Μικρουδάκη, Μποκή, Έρωτα, Σόουζα, Μελετιάδη / Τριγωνίδου (λ), Καραβοκύρη (λ), Παυλοπούλου, Στάθη, Μπαλάσκα.

Ο.Φ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουτσουρής): Ράπτη, Πάτα, Διώτη, Σιδεράτου, Πήττα, Λάβδα / Τουλγαρίδου (λ), Μότσιανου (λ), Κελς, Ευθυμιάδη, Καββαδία, Μπλιάτσιου, Σουφλέρη.

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Γ.Σ. Πανιώνιος 3-0 (25-16, 25-18, 25-18)

Διαιτητές: Βουδούρης, Αρβανίτης, Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Α.Ο.Ν. ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Βασίλης Πανδής): Κάλλη, Βυθούλκα, Φακοπουλίδου, Νικολαΐδη, Εσντέλ, Χριστοδούλου / Γκιαούρη (λ), Τζαφέρη (λ).

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δήμητρα Λυκογιάννη): 
Κούση, Γιοβάνη, Τσβίγιοβιτς, Άλβαρεζ, Καρέλια, Χατζηγρηγορίου / Λεωνίδου (λ), Μιλεντίγιεβιτς (λ), Λογαρά, Τσίμα, Παπαδοπούλου.

Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων – Α.Ο.Φ. Πορφύρας 3-1 (18-25, 25-20, 25-23, 25-21)

Διαιτητές: Παπακοσμάς, Μπέλλος Ι., Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Γιάννης Χαριτωνίδης):
 Δρακουλίδου, Μάγκντιτς, Πλακιά, Καραφουλίδου, Κομλένοβιτς, Βεζυργιαννίδου / Μπαλλα (λ), Πετρινόλη (λ), Τόλιου, Μιχοπούλου, Παπαδοπούλου.

Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μανώλης Αποστολογιωργάκης): Σαντέ, Σωτηρίου, Γκολφινοπούλου, Μπουένο, Ποντικάκη, Κάστανου / Μπουτσελάκου (λ), Λιάρου (λ), Γεωργιάδου, Θαλασσινού, Ιωαννίδου, Τσένη.

Απόλλων Καλαμάτας – Α.Σ. Μακεδόνες 3-1 (25-13, 25-16, 22-25, 25-23)

Διαιτητές: Σπίνας, Χανδρινός, Παρατηρητής: Τομαράς Μ..

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπάμπης Μυτσκίδης): Φίλο, Ζωίδου, Αποστολοπούλου, Κόλλια, Τόσι, Τσομπανίδου / Γιολλά Ν. (λ), Γιολλά Ειρ., Μαυροειδή.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Κώστας Αγγουράς): Λιούνη, Ολιβέιρα, Μπορμπόκη, Μαρτίνεζ, Παπακωνσταντίνου, Ντρογραμάτζη / Σακκά (λ), Γαλάνη (λ), Γκίκα, Καραντάκη, Δορούκα.

Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Γυμναστήριο «Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ.Π. Κόρινθος
Διαιτητές: Μούζουλας, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μαυρίδης Θ..

Η βαθμολογία ΕΔΩ.