Πέμπτη
25

LIVE: Η “Μαύρη Θύελλα” Αιγάλεω 2-0 με γκολ των Φελίπε και Τριανταφυλλακη (video)

Η Καλαμάτα υπό βροχή και χάρη στις αλλαγές του Νίκου Αναστοπουλου που εριξε στη  μάχη τον Φελίπε και τον Τριανταφυλλακη κέρδισε 2-0 το Αιγάλεω.

Δείτε τον αγώνα από την ΕΡΤFLIX πατώντας εδώ

Σε μια περίοδο που η αλληλεγγύη και η αγάπη δεν περισσεύουν η εταιρεία Volterra δείχνει το κοινωνικό της πρόσωπο αγκαλιάζοντας τα παιδιά της “Κιβωτού του κόσμου”. Μια πράξη που αναδεικνύει τον άνθρωπο πίσω από την εταιρεία που τις άγιες αυτές ημέρες επέλεξε να στηρίξει το σημαντικό και σπουδαίο έργο της δομής που εδώ και λίγους μήνες έχει ξεκινήσει τη λειτουργία της στην πόλη μας. Στο πλευρό των παιδιών και η Μαύρη θύελλα η οποία σε συνεργασία με τη Volttera προσέφερε στα παιδιά φανέλες και μπάλες με τις υπογραφές παικτών της Καλαματιανής ομάδας.

Πριν αρχίσει το ματς υπήρξαν αψιμαχίες μεταξύ φιλάθλων στις κερκίδες. Αφού αντάλλαξαν μερικά…  γαλλικά και μέσα από τα κάγκελα πιάστηκαν στα χέρια, οι θερμόαιμοι ηρέμησαν και μια κατάσταση που ευτυχώς δεν πήρε διαστάσεις, ούτως ώστε να αρχίσει το ματς. Άλλωστε ισχυρή είναι η αστυνομική παρουσία στο γήπεδο.

Στο 6  λάθος από τον Μπακαγιοκο στο κεντρο της  άμυνας των αντιπάλων εκεί ο Τσελεκιδης απομακρυνε.

17′ κίτρινη κάρτα στον κοουτς Αιγάλεω γιατί σταματησε τη μπάλα μπροστά από τον πάγκο πριν αυτή βγει από τον αγωνιστικό χώρο

Κοντά στο 20λεπτο και το ματς παραμένει στο 0-0

Σέντρα Μαβινγκα πέρασε πάνω από εστία Σικαλια

31 λεπτά αγώνα και το σκορ παραμένει στο μηδέν. Αυτό σημαίνει πως όλα τα αποτελέσματα είναι πιθανά αρκεί οι τελικές να βρουν το δρόμο για τα δίχτυα

Η Καλαμάτα προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο του αγώνα.

Δεύτερο κόρνερ για την Καλαμάτα με Μπουσμπιμπα.

Εκτελεί ο Κερη ο Μαρκοφσκι έπιασα την κεφαλια μπλοκαρε στη γραμμή ο Σικαλιας στο 36′.

Κίτρινη κάρτα  στον Μαβινγκα στο 39′ για μαρκάρισμα στον Σταματακη

Κίτρινη κάρτα στον Σταματακη που ακούμπησε τη μπάλα με τα χέρια 42′

Τεράστια επέμβαση του Σικαλια απέκρουσε στη δεξιά γωνία το δυνατό σουτ του Μπουσμπιμπα στο 43′

Ημίχρονο 0-0

Εναρξη Β ημιχρόνου διχως αλλαγες για τις δυο ομάδες

Πλησιάζουμε στο 60ο λεπτό και το ματς παραμένει στο μηδέν.

63′ αλλά για το Αιγάλεω στη θέση του Μάχαιρα πέρασε ο Λασκαρης

Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα στο 66′ βγήκαν Μπουσμπιμπα, Κερη και Νατσιοπουλος και στη  θέση του πέρασαν Σουμπινιο, Αλεξόπουλος και Τριανταφυλλακης

Ανακατεύεται η τραπουλα μετην ελπίδα να βελτιωθεί η κακή εικόνα που έχε μέχρι στιγμής ο αγώνας

70 σουτ του Τριανταφυλλακη στην αγκαλιά του πορτιέρο του Αιγάλεω

73′ αλλαγή για Αιγάλεω βγηκε ο Μαγκακης και μπήκε ο Βλάχος

Βρέχει στο Δημοτικό στάδιο της Καλαμάτας

Φελίπε και Αναστασοπουλος ση θέση των Παπατολιου και Μαρκοφσκι στο 80λεπτο

Τη μεγάλη ευκαιρία έκανε ο Αναστασόπουλος που μπήκε ορεξάτος. Το ωραίο σουτ του πέρασε λίγο πάνω από το ορίζοντιο σκάει της εστίας του Αιγάλεω στο 81′

Γκοοοοολ Ο Φελίπε στο 87ο λεπτο έσωσε την παρτιδα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή 1-0

Νέο γκοοοοολ για την Καλαμάτα με τον Τριανταφυλλακη 2-0 μετά από σέντρα  του Φελίπε

Τελικό 2-0 υπέρ της Μαύρης Θύελλας

Συνθέσεις

Καλαμάτα: Ταΐρης,  Μαβινγκα, Κωνσταντινοπουλος,  Μπακαγιοκο,  Τσελεπιδης, Νατσιοπουλος, Παυλίδης, Παπατολιος,  Μαρκοφσκι, Μπουσμπιμπα, Κερη.

Αιγάλεω: Σικαλιας, Μαγκακης, Αναστασίου, Παπανικολας, Οικονομόπουλος, Βλάχος, Κασνετση, Μάχαιρας, Σταματακης, Τσιλιγκρης,  Μπαμπαρουσης