Τετάρτη
1
Φεβρουάριος
TOP

Μεγάλα σκορ σε Α και Α1 Κατηγορία Μεσσηνίας – Ιστορική νίκη για Σπερχογεία, εμφατικό διπλό για την Εράνη (video)

Πλούσιο σε ποδοσφαιρικό θέαμα το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Οι συμμετέχουσες ομάδες στα μεσσηνιακά πρωταθλήματα της Α και Α1 κατηγορίας πέτυχαν τις εμφανίσεις τους δεκάδες γκολ στις αναμετρήσεις της 8ης και 5ης αγωνιστικής αντίστοιχα.

Α ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΟ Σπερχογείας 4-6

ΠΑΟ Καλού  Νερού – Πάμισος Μεσσήνης 2-4

Ακρίτας Κορώνης – Πανθουριακός 0-4

ΑΕ Μάνης – ΑΕ Αβίας 6-0

Εθνικός Μελιγαλά – Εράνη Φιλιατρών 0-4

Αστέρας Αρφαρών – ΠΑΣ Ράχης 0-0

Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΟ Κυπαρισσίας 0-4

ΑΟ Μεθώνης – Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

ΑΟ Ομόνοιας – Τέλος Άγρας ANB

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πάμισος Μεσσήνης 19
  2. Εράνη Φιλιατρών 18
  3. Πανθουριακός 17
  4. ΑΟ Κυπαρισσίας 16
  5. Ακρίτας Κορώνης 12
  6. ΑΟ Μεθώνης 12
  7. ΠΑΟ Καλού Νερού 10
  8. Ηρακλής Καλαμάτας 10
  9. ΠΑΣ Ράχης 10
  10. Εθνικός Μελιγαλά 8
  11. Ολυμπιακός Ανάληψης 8
  12. Αστέρας Αρφαρών 8
  13. ΑΕ Μάνης 8
  14. ΑΟ Σπερχογείας 8
  15. ΑΕ Αβίας 5
  16. Τέλλος Άγρας 5
  17. ΑΟ Ομόνοιας 1
  18. Απόλλων Καλαμάτας 0

ΕΠΟΜΕΝΗ (9η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Απόλλων Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλού Νερού

ΑΟ Μεθώνης – Ηρακλής Καλαμάτας

ΑΟ Σπερχογείας – Ακρίτας Κορώνης

Πάμισος Μεσσήνης – ΑΕ Μάνης

Πανθουριακός – Εθνικός Μελιγαλά

ΑΕ Αβίας – Ολυμπιακός Ανάληψης

Εράνη Φιλιατρών – Αστέρας Αρφαρών

ΑΟ Κυπαρισσίας – ΑΟ Ομόνοιας

Τέλος Άγρας – ΠΑΣ Ράχης

Α1 ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Θύελλα Χαρακοπιού 0-3 α.α.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΑΟ Φοινικούντας 1-3

Ατρόμητος Πλατύ – Αναγέννηση Παραλίας 2-3

ΑΕ Λογγάς – Νέος Άρις 4-4

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου ΑΝΒ

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – ΑΟ Λαιΐκων ΑΝΒ

Θύελλα Μερόπης – Πανιώνιος Καλαμάτας ΑΝΒ

ΑΟ Δωρίου – ΑΟ Μιλτιάδης ΑΝΒ

Ρεπό: Ολυμπιακός Καλαμάτας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θύελλα Μερόπης 7

  1. ΑΕ Λογγάς 7
  2. ΑΟ Φοινικούντας 7
  3. Νέος Άρις 7
  4. ΑΟ Μιλτιάδης 6
  5. Ατρόμητος Πλατύ 6
  6. Θύελλα Χαρακοπιού 4
  7. Αναγέννηση Παραλίας 4
  8. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 3
  9. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 0
  10. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 0
  11. Ολυμπιακός Καλαμάτας 0
  12. ΑΟ Λαιϊκων 0
  13. Πανιώνιος Καλαμάτας 0
  14. ΑΟ Δωρίου 0
  15. Ερασιτέχνες Καλαμάτας 0
  16. Ηρακλής Κυπαρισσίας 0

ΕΠΟΜΕΝΗ (6η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση Παραλίας – ΑΟ Φοινικούντας

Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

Πανιώνιος Καλαμάτας – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Νέος Άρις – Θύελλα Μερόπης

ΑΟ Μιλτιάδης – Ηρακλής Κυπαρισσίας 3-0 α.α.

Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΟ Δωρίου

ΑΕ Λογγάς – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 3-0 α.α.

ΑΟ Λαιϊκων – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ