Πέμπτη
18
Απρίλιος
TOP

Μεσσηνιακό ποδόσφαιρο: Ισοπαλία σε Μεσσήνη και Κορώνη – Ακάθεκτος συνεχίζει ο Μεσσηνιακός, ανατροπή στον Κάμπο η Αναγέννηση (video)

Το αποτέλεσμα της αγωνιστικής θα έλεγε κανείς πως διαμορφώθηκε στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Μεσσήνης, όπου ο Πάμισος αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Ράχη, με σκορ 1-1. Γκέλα και για τον Πανθουριακό στην Κορώνη, όπου αναδείχθηκε κόλλησε στη λευκή ισοπαλία με τον τοπικό Ακρίτα.

Η Μάνη πήρε το εντός έδρας αποτέλεσμα από τη Θύελλα με τρία γκολ, ενώ και η Μεθώνη συνεχίζει στον δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων με νίκη, με τέσσερα γκολ, επί της Σπερχογείας. Καλύτερο δεύτερο γύρο πραγματοποιεί ο Ηρακλής Καλαμάτας, που συνέχισε την πορεία του με νικη επί του Ολυμπιακού Ανάληψη με 3-1 και αναρριχήθηκε στην 9η θέση του πίνακα.

Α Κατηγορία (20η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. Α.Ε. ΜΑΝΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΜΠΟΥ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ Η., ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ Ζ., ΣΑΠΟΥΤΖΗΣ Χ. 3-0
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΜΕΛΙΓΑΛΑ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 0-2
3. Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π., ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 3-0
4. ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΠΑΣ ΡΑΧΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΜΠΑΡΔΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α. 1-1
5. Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΚΑΥΚΑΣ Α., ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 0-4
6. ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΡΩΝΗΣ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ., ΣΚΟΡΔΟΣ Ν. 0-0
7. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 24/02/24 18:00 ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ. 3-1
Β Κατηγορία – (20η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
18. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ Χ., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 0-2
19. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 24/02/24 15:00 ΓΙΑΛΛΙΚΑΡΗΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΑΣ Α., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ. 1-5
20. Α.Ο. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ – ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΓΑΙΤΑΝΗΣ Π., ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Ε. 2-3
21. Α.Ε. ΑΒΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΜΠΟΥ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 2-3
22. ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΑΡΑΠΗΣ Ε., ΜΠΑΤΖΙΟΣ Ε., ΚΟΤΣΗΣ Ι. 2-3
23. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 1888 – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΜΠΑΡΔΗΣ Γ., ΣΑΠΟΥΤΖΗΣ Χ., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Σ. 5-2
24. ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ – ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΚΑΥΚΑΣ Α., ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ Ζ., ΤΣΟΥΓΚΡΗΣ Χ. 4-2
25. ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ – Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ. 2-0
1ος Όμιλος Γ Κατηγορίας
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
26. ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 25/02/24 11:00 ΑΡΑΠΗΣ Ε., ΜΠΑΤΖΙΟΣ Ε., ΚΟΤΣΗΣ Ι.
27. ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ Κυριακή 25/02/24 11:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΣΟΥΓΚΡΗΣ Χ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΚΟΣ Π.
18η αγωνιστική
28. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ Χ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Α. 4-0
2ος Όμιλος Γ Κατηγορίας
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
29. Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ – ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Α.Κ. ΕΠΣΜ (1) Κυριακή 25/02/24 12:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΣΑΡΙΔΗΣ Δ., ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ Μ.
30. ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 25/02/24 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ Σ.
31. ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 25/02/24 18:00 ΜΠΑΡΔΗΣ Γ., ΤΖΑΝΝΗΣ Μ., ΜΠΟΥΤΖΑΛΗΣ Χ.
Κύπελλο
(5η φάση)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
32. ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Τετάρτη 21/02/24 15:00 ΚΑΥΚΑΣ Α., ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ Χ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ.
4oς: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
5-2
33. Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Τετάρτη 21/02/24 15:00 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ Η., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ.
4oς: ΜΠΑΡΔΗΣ Γ.
2-2
K-16
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
34. Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ Α.Κ. ΕΠΣΜ (1) Σάββατο 24/02/24 00:00 Αναβλήθηκε
35. ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ ΜΕΛΙΓΑΛΑ Σάββατο 24/02/24 10:00 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ Χ.
36. Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ – Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Α.Κ. ΕΠΣΜ (1) Σάββατο 24/02/24 10:00 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ Ζ.