Ο ΓΣ Γαργαλιάνων “πλήρωσε” τα λάθη στα κρίσιμα λεπτά – Ηττήθηκε με 79-69 από τον Ιόνιο Κέρκυρας

Τον περασμένο Οκτώβριο στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος το συγκρότημα του Αντώνη Κούτρη είχε γνωρίσει την ήττα με 81-71 από τον ΑΣ Ιόνιο Κέρκυρας, έχοντας την ίδια μοίρα και στην έναρξη του δευτέρου γύρου της National League 2, στο πλαίσιο της οποίας δεν μπόρεσε να πάρει τη ρεβάνς, χάνοντας για δεύτερη φορά φέτος  απο τους Κερκυραίους.

Ο ΓΣ Γαργαλιάνων “στραβοπάτησε κόντρα στον Ιόνιο Κέρκυρας και αποχώρησε πικραμένος μετά από δυνατή μάχη στο παρκέ της κερκυραϊκής ομάδας, με την τελευταία να προηγείται στο ημίχρονο με 41-37.

Το δυνατό ξεκίνημα στο τρίτο δεκάλεπτο που έδωσε στην ομάδα του Αντώνη Κούτρη προβάδισμα στο σκορ (53-59, 66-59) δεν είχε διάρκεια αφού, περίπου 5 λεπτά πριν την λήξη, οι παίκτες των Γαργαλιάνων δεν μπόρεσαν να βρουν τις απαιτούμενες λύσεις στην επίθεση και κάνοντας πολλά λάθη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα οδηγήθηκαν σε μοιραία ήττα, με σκορ 79-69.

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-37, 53-59, 79-69