![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/12/Still1220_00003-1-950x533.jpg)
Θέση και άμεσα στο πλευρό των πολιτών πήρε ο δήμος Καλαμάτας για την κατάσταση που παρουσιάστηκε στη Μικρή Μαντίνεια με τις υπερβολικά αυξημένες αντικειμενικές αξίες όπως αυτές αποτυπώθηκαν. Η διαμαρτυρία οδηγεί σε νομοθετική ρύθμιση και πλέον αναμένεται να κοινοποιηθεί προς το Υπουργείο Οικονομικών πέρα από την αντίθεση και τη διαμαρτυρία η νέα θέση του Δ.Σ. για να γίνει η απαραίτητη προσαρμογή του στην κανονικότητα.