Σάββατο
20
Απρίλιος
TOP

Super league 2 : Η Καλαμάτα 1-0 την Επισκοπή – Οι δηλώσεις Αναστόπουλου, Νικολιδάκη και Καραντάθα (video)

Με 1-0 επικράτησε η Καλαμάτα της Επισκοπής στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος λυγίζοντας την μαχητική αντίπαλη ομάδα, έχοντας στο πρώτο ημίχρονο 3-4 δοκάρια, ένα ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ και ένα κανονικό γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Πασά που σήμανε την επιστροφή της στις νίκες.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Στο 5′ Διαμαρτυρία Επισκοπής για φάση μπροστά από την εστία του Ταΐρη. Υποστήριξαν πως το κοντινό πλασέ που επιχείρησε o Βουκελάτος τους είχε περάσει τη γραμμή. Ο διαιτητής έδειξε παίζεται

15′ το φάουλ που εκτέλεσε ο Τατος πήγε ψηλά άουτ

20′ παραλίγο αυτογκόλ στην Επισκοπή, μετά από σέντρα Κωνσταντινόπουλου

24′ φοβερη στιγμή για την Καλαμάτα με πρωταγωνιστη τον Γιάννη Πασά να σουτάρει δυνατά στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας

28′ μετά από κόρνερ, η κεφαλιά του  Ρόβα βρήκε στο δοκάρι και άουτ

Με μηδέν πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, παρά τα τρία δοκάρια η Καλαμάτα δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ

ΗΜΊΧΡΟΝΟ

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

53′ Φάουλ εκτέλεση από Τάτο, ο Γιάννης Πασάς έπιασε την κεφάλια για να κανει το πρωτο γκολ, αλλά ήταν οφσάιντ

63′ καλή στιγμη για την Επισκοπή μετά από σέντρα του Σκεντεράϊ, ο Αρμεν έκανε το σουτ, όμως ο Ταΐρης άπλωσε το χέρι για να απομακρύνει τη μπάλα

Γκοοοοοολ

66′ ο Γιάννης Πασάς έκανε το θαύμα του με σουτ από κοντά γράφοντας το 1-0.

67′ Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα: Αρναρέλλης στη θέση Βασιλόγιαννη και Καραγκούνης στη θέση Ματεους

71′ ευκαιρία για την Επισκοπή με τον Εντβελέ που σημάδεψε άουτ

73′ ο Πασάς έφερε σε θέση  βολής τον Ρόβα με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και τον πορτιέρο των φιλοξενουμένων να μπλοκάρει

80′ αλλαγή για Καλαμάτα: Μπόρχες στη θέση Τάτου

84′ αλλαγή για Επισκοπή: Τζωρτζινάκης στη θέση του Σαμουρκασοβι

86′ ο Αραμπατζής πήρε τη θέση του Βουκελάτου που τραυματίστηκε

87′ διπλή αλλαγή για Καλαμάτα: στη θέση των  Μαβινγκά και Ρόβα μπήκαν οι Ασίγκμπα και Κόκκορης

87′  σουτ άουτ από τον Μπόρχες

Οδηγίες από την κερκίδα ο Αναστόπουλος που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή καθώς εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης Μαβινγκά Κωνσταντινόπουλος Λουπάνο Μπακαγιόκο Παπατόλιος Ματέους Τάτος Βασιλόγιαννης Ρόβας Πασάς

Επισκοπή : Καλογεράκης Ebwelle Samursakovi Λαμπτσε Πολίτης Σκεντεράι Κουτσιας Νταμπίζας Βουκελάτος Hovhannissyan Crichlow