SUPER LEAGUE 2: Ισοπαλία στην Κρήτη – Άφησε βαθμούς και στην Επισκοπή η Καλαμάτα -Αναστόπουλος: Έπρεπε να κερδίσουμε βάσει ευκαιριών

«Κολλημένη» με τις ισοπαλίες η Καλαμάτα που σήμερα αποχώρησε από την Κρήτη με έναν βαθμό, φέρνοντας το τρίτο σερί 0-0 στο πρωτάθλημα της Super League ΙΙ. Παρότι είχε την πρωτοβουλία δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Η άλλη όψη του νομίσματος είναι πως η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου μετρά δέκα σερί παιχνίδια χωρίς ήττα (7-3-0) και ενώ στα 6 τελευταία παιχνίδια κράτησε απαραβίαστη την εστία της.
ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ
“Έπρεπε να κερδίσουμε βάσει ευκαιριών” δήλωσε αμέσως μετά τον αγώνα ο Νίκος Αναστόπουλος.

Φάσεις

Στο 18΄ το σουτ του Σουμπασάκη πέρασε άουτ

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα με τις δυο ομάδες να παραμένουν στο μηδέν.

Δίχως γκολ παραμένει στο ματς στην Κρήτη ανάμεσα σε Επισκοπή και Καλαμάτα στο 29ο λεπτό.

Στο  31ο λεπτό την κεφαλιά του Αναστασόπουλου μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάτου, απέκρουσε ο Καλογεράκης κρατώντας το μηδέν

Συμπληρώθηκαν  45 λεπτά παιχνιδιού στο Ρέθυμνο όπου η Καλαμάτα είχε μια καλή ευκαιρία με τον Αναστασόπουλο, η οποία ωστόσο δεν μετουσιώθηκε στο γκολ κρατώντας το μηδέν στο σκορ του αγώνα.

Παραμένει το μηδέν στο σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο μετά το άστοχο μακρινό σουτ του Τάτου στο 51ο λεπτό .

Τελικό 0-0. Με έναν βαθμό στις αποσκευές της αποχώρησε από τ

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Κυρίος (Αρκαδίας)

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Μπαρμπόσα, Γκονσάλβες, Εμπόι, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Πέτρου, Τσάβος (92’ Καραγιάννης), Νοικοκυράκης (89’ Σκόνδρας)
Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος (74’ Μόζερ), Παπατόλιος (61? Κόκκορης), Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά (74’ Τσαγκαλίδης), Μπακαγιόκο, Ματέους (61? Παυλίδης), Τάτος, Γρίβας (61? Φελίπε), Λουκίνας

ΟΦ Ιεράπετρας-Χανιά 0-0

Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)
Βοηθοί: Δημόπουλος, Πλακάς (Δυτ. Αττικής)