Παρασκευή
19

Super League 2: Πρώτη απώλεια για την Καλαμάτα – Έχασε με 1-0 στα Χανιά – Κόκκινη ο Αναστασόπουλος

Τους πρώτους βαθμούς της έχασε σήμερα η Καλαμάτα, γνωρίζοντας την ήττα από την ομάδα των Χανίων. Το ματς έληξε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων χάρη στο γκολ του Μάναλη στο 31ο λεπτό (πεναλτι).

Ο ίδιος παίκτης βρέθηκε σε θέση βολής στο 47′, απέναντι από τον Ταΐρη, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι!

Τα τελευταία έξι λεπτά του αγώνα η Καλαμάτα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολή του Αναστασόπουλου (84′).

Διαιτητές: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Πλακάς, Μανούρας (Δυτ. Αττικής).

Χανιά (Μαναρώλης – Λαμπράκης): Κατσιμήτρος, Ιμεραλιλάι, Ρότσα, Γιαμπερέ, Μπάτζιος, Καμαρά, Ναζίμ, Μπουτσάκης, Κόλα, Ελευθεριάδης, Μάναλης.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Λουπάνο (56′ Αναστασόπουλος), Μπακαγιόκο, Μαβινγκά, Παπατόλιος, Μπενίτεζ, Τάτος, Βασιλόγιαννης (84′ Ασίγκμπα), Ρόβας, Πασάς.