Σάββατο
1
Οκτώβριος
TOP

Τελικό: 1-0 η Καλαμάτα νίκησε την Επισκοπή

Με γκολ του Μπουσμπιμπα στο 8ο λεπτό η Καλαμάτα κέρδισε  με 1-0 την ομάδα της Επισκοπής.

Φάσεις γκολ

Στο 18′ φοβερή απόκρουση του Ταΐρη στην κεφαλιά του Τσιριγώτη.

18′ χαμένη ευκαιρία για την Επισκοπή, σέντρα Ανδρικοπουλος δεν πρόλαβε ο Λιμα

Αδύναμη κεφαλιά του Αναστασόπουλου άουτ στο 34′

44′ Αλλαγή για την Επισκοπή μπαίνει ο Γεωργουσης βγαίνει ο Κρουσελ

Εναρξη Β’ ημιχρόνου

Αλλαγή για την Καλαμάτα. Στη θέση του Αναστασόπουλου μπήκε ο Παπατολιος

Καλή ευκαιρία για Επισκοπή με Γεωργουση, άουτ η μπάλα

Αλλαγή για την Καλαμάτα,  μπήκε ο Κερι στη θέση του  Σουμπινιο στο 58′

61′ σουτ ψηλά άουτ από τον Μαρκοφσκι

64′ κεφαλιά Σουμπασακης απέκρουσε ο Ταΐρης

66′ διπλή αλλαγή για την Επισκοπή βγήκαν Ανδρέου και Τσιριγώτης, στη θέση τους πέρασαν οι Τσοφλιος και Γιαννιωτης

69′ δυνατό σουτ Παναγιωτιδη λίγο πάνω από το οριζοντιο δοκαρι της Καλαμάτας

70′ διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα μπήκαν Ηλιόπουλος σε Αλεξόπουλο και Τριανταφυλλακης σε Μπουσμπιμπα

Αλλαγή για την Καλαμάτα μπήκε ο Ζαχαρόπουλος στη θέση του Παυλίδη στο 78′ . Ολοκλήρωσε τις αλλαγές της η Καλαμάτα

Στο 80′  βγήκε ο Σουμπασακης και στη θέση του πέρασε ο Κουταντος

Δίχως φάση  το ματς

Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Τσελεπιδη πέρασε άουτ στο 84′

Μεγάλη ευκαιρία για την Επισκοπή στο 88′  ο Τιαγκο πέρασε μπαλια ο Γεωργουσης γλίστρησε και δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα, απομάκρυναν οι αμυντικοί της Μαύρης Θύελλας

Στο 89′ ο Μαρκοφσκι έκοψε σε Ηλιόπουλο ο τελευταίος δεν πρόλαβε

Συνθέσεις

Καλαμάτα: Ταΐρης,  Παναγιώτου, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης,  Κωνσταντινόπουλος,  Αναστασόπουλος, Παυλίδης, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι, Αλεξόπουλος, Μπουσμπίμπα.

Επισκοπή: Βουτσελάς,  Ανδρικόπουλος, Κρουσέλ, Ανδρέου, Γιαννούτσος,  Πολυχρόνης, Τιάγκο, Παναγιωτίδης, Τσιριγώτης, Σουμπασάκης, Λίμα.

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ          ΙΑΛΥΣΟΣ   0-1

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ       ΡΟΔΟΣ    0-0

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ     ΑΙΓΑΛΕΩ   1-0

ΚΑΛΑΜΑΤΑ               ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1-0

ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ    ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1              ΙΑΛΥΣΟΣ                              7

2              ΚΑΛΑΜΑΤΑ                        7

3              ΚΑΛΛΙΘΕΑ          5

4              ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ                       5

5              ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ                       4

6              ΕΠΙΣΚΟΠΗ          4

7              ΡΟΔΟΣ                 3

8              ΑΙΓΑΛΕΩ                              3

9              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      1

10           ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ                 0

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Ρόδος – Καλαμάτα
Ιάλυσος – Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Καλλιθέα