Πέμπτη
28
Μάρτιος

«Χρυσός» ο Λυριντζής και «αργυρός» ο Γκουλούσης του Ευκλής Cycling Team στον Ποδηλατικό Γύρο Λαμίας

Αφιερωμένος στη μνήμη του Γιαννέλου Απόστολου, επί σειρά ετών Γ. Γραμματέα του Γ .Ο.  Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος»  ήταν ο Διασσυλογικός αγώνας δρόμου αντοχής ”Ποδηλατικός Γύρος Λαμίας” που συνδιοργάνωσε ο σύλλογος με το δήμο Λαμιαίων και τον Ο.Π.Α.ΣΤ.Ε. την Κυριακή 7 Μαΐου 2023.

Το καλαματιανό σωματείο του Σ.Π.Ο.Κ. ”Ο Ευκλής” εκπροσώπησαν επάξια ο Γκουλούσης και ο Λυριντζής, οι οποίοι ανέβηκαν και οι δύο βάθρο στις κατηγορίες τους.
Ο Φίλιππος Λυριντζής κάνοντας έναν πολύ δυνατό αγώνα, αρχικά στο ξεκόλλημα και στη συνέχεια στο 2ο γκρουπ, τερμάτισε άνετα στην 1η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Α΄ και έλαβε την 6η θέση στη Γενική Κατάταξη.
Ο Μπάμπης Γκουλούσης παρόλο τις ενοχλήσεις που ένιωθε στα ισχία ποδηλάτησε στα όρια και βρισκόμενος στο 3ο γκρουπ κατέκτησε την 2η θέση των Μάστερ Β΄ και την 12η της Γενικής.
   Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση με 10μελή αποστολή της Ευκλής Cycling Team είναι το Τοπικό Πρωτάθλημα.