Ευρεία νίκη με 6-1 για τις Σπαρτιάτισσες στην αναμέτρηση της Κυριακής επί του Εθνικού Καλαμάτας

Υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες διασταύρωσαν τα ξίφη τους οι ομάδες ποδοσφαίρου γυναικών ΠΑΣ Σπάρτης και Εθνικού Καλαμάτας, το απόγευμα της Κυριακής, 26 Νοεμβρίου στο Ενωσιακο γήπεδο Αγ. Ιωάννη, με τις γηπεδούχους να αναδεικνύονται νικήτριες με ευρύ σκορ 6-1.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό οι Σπαρτιάτισσες έκαναν το 2 στα 2 στον 5ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Τα κορίτσια του ΠΑΣ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και παιζοντας ωραίο ποδοσφαιρο δεν άφησαν την ομάδα από τη Καλαμάτα να αμφισβήτηση σε κανένα σημείο του αγώνα την ανωτερότητά τους και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ 3-1.

Τα γκολ  πέτυχαν οι Γομάτου (8′), Βλαχάκη (30′), Τσερωτα (45′), Μαντζουράνη (47′) Α. Βαρελλά (56′-60′)

Για τον Εθνικό Καλαμάτας το γκολ τιμής, που ισοφάρισε -προσωρινά – στο 28ο λεπτό το ματς πέτυχε Κολοκοτρώνη.