Κυριακή
28

Γ’ Εθνική: Νίκη-ανατροπή με «τεσσάρα» κόντρα στον ΑΟ Πυλίου Κω για την Εράνη Φιλιατρών!

Ιστορική νίκη από πλευράς έκτασης του σκορ και με ανατροπή σημείωσε η Εράνη Φιλιατρών κόντρα στον ΑΟ Πυλίου Κω για την 18η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους όταν μόλις στο 9ο λεπτό ο Δρόσος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πουλιανού και πλάσαρε ιδανικά για το 0-1 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη παρόλο που οι «βυσσινί» είχαν δύο καλές στιγμές για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Η ομάδα του Θοδωρή Γιακαλή ανέβασε την απόδοση της απ’ το 25’ και μετά και στο 37’ ο νεοαποκτηθείς Φάκκης με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Καπλάνης με κεφαλιά και εκείνος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι με τον Φάκκη που έβαλε για τα καλά σε θέση οδηγού την ομάδα του. Ο Α.Ο Πυλίου δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση στο ματς και λίγο πριν την λήξη, στο 86’ ο Καπλάνης πέτυχε και εκείνος το δεύτερο του τέρμα στο ματς διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο ο Δημήτρης Βαρτσάκης με βοηθούς τον Παναγιώτη Σόβολο και τον Αναστάσιο Αντωνόπουλο.

Εράνη Φιλιατρών (Θοδωρής Γιακαλής): Σαββίδης, Σινάνι, Μπουρδέκας, Τσερπές (92’ Λακριντής), Καπλάνης, Παπαδόπουλος (66’ Δημητρίου), Καραμπέτσος, Μπάρκας (88’ Σταθόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Φάκκης (75’ Φλαριώτης), Πουλιανός

Α.Ο Πυλίου Κω (Στέφανος Χατζησεβαστός): Καζέλης, Τζανουλίνος, Μούλας, Μπριλάκης, Κότζα, Βουκομάνοβιτς (50’ λ.τ. Λάντζιος), Λάλκοβιτς, Δρόσος, Τσιτσεκίδης (75’ Τσατσακλάς), Μεντής, Χατζηβασίλης.

Πηγή: giafkasports