Πέμπτη
25

Γ Εθνική – Μπαράζ ανόδου: Ποδαρικό με το αριστερό για την Εράνη στη Λακωνία

Ποδαρικό με το αριστερό για την ομάδα της Εράνης Φιλιατρών που παρά την προσπάθεια δεν μπόρεσε να κάνει θετικό ντεμπούτο στα μπαράζ ανόδου για την Γ΄ Εθνική, γνωρίζοντας την ήττα στη Λακωνία από τον “πρωτάρη” Αμυκλιακό, με 1-0

Στο 21ο λεπτό ο Γεωργιόπουλος με σουτ… τράνταξε το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, ενώ το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε Σιφαράς στο 22ο λεπτό, διαμορφώνοντας το σκορ που έμελλε να αποτελέσει τελικό στον αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος ο Μπάρκας έχασε μια καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει αλλά δεν ευτύχησε. Στο 64′ το δοκάρι της Φιλιατρινής σημάδεψε ο Λάτσης για τους γηπεδούχους

Στην κερκίδα του ενωσιακού γηπέδου της Λακωνιίας πολύς κόσμος, ανάμεσά του και υποστηρικτές της Φιλιατρινής ομάδας.

Διαιτησία: Μπόζνος Γεώργιος, Κωνσταντακόπουλος Παναγιώτης, Λουκάς Νικόλαος

Αμυκλιακός: Τρακάκης, Τσακωνάκος, Θεοδωρόπουλος, Ζώης, Σπυρόπουλος, Κρεββατάς, Λαζαρίδης, Βαχαβιώλος, Λάτσης, Μανίκας, Ξιφαράς.
Εράνη Φιλιατρών: Κουμπαρούλης, Μπινιώρης, Μιχαλόπουλος, Μπάρκας, Πέππας, Κόλλιας, Τσόπελας, Γκότσης, Γεωργιόπουλος, Βασιλόπουλος, Γκεβόρι.