Παρασκευή
29
Μάρτιος

Ήττα με 0-3 σετ για την Καλαμάτα ’80 από τον Άθλο Ορεστιάδας και τέλος στο… όνειρο (video)

Πρόωρο φινάλε στο όνειρο…. Οι τίτλοι τέλους έπεσαν σήμερα για την Καλαμάτα 80 που απώλεσε την ευκαιρία να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό των Play off που οδηγεί στην Volley League.

Η Καλαμάτα ’80 ήταν σε κακή ημέρα οι Καλαματιανοί και γνώρισε την ήττα με 0-3 σετ από τον αλάνθαστο Άθλο Ορεστιάδας. Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν ανώτεροι και πιο καλά “διαβασμένοι”… “κουμπώνονντας” στο παιχνίδι της καλαματιανής ομάδας στην οποία δεν επέτρεψαν σε κανένα σημείο να ελπίζει σε ανατροπή…. Γκιγιέρμε Ντα Σίλβα, Δημήτρης Ριζόπουλος και Φερέιρα Γούιντσον παίκτες της και κατάφεραν να επικρατήσουν με 22-25, 22-25 και 21-25 στον αγώνα για τα play off της Pre League του βόλεϊ.