Pre League: Συνεχίζει στην 4η θέση ο Απόλλωνας, επικράτησε στην Καλαμάτα του Πορφύρα με 3-0 σετ

Με νίκη συνέχισε την προσπάθειά του ο Απόλλωνας Καλαμάτας, επικρατώντας εντός έδρας του Πορφύρα με 3-0 σετ.

Παρά τα λάθη, στα οποία στάθηκε μετά το τέλος του αγώνα ο Μπάμπης Μυτσκίδης, οι αθλήτριες του Απόλλωνα δεν κινδύνευσαν ουσιαστικά από τις αντίπαλες παίκτριες. Οι αθλήτριες του Πορφύρα έβγαλαν μια αντίδραση στο τρίτο και τελευταίο σετ, η οποία τους έδωσε μικρό προβάδισμα αλλά για λίγη ώρα. Ο Απόλλωνας επιβάλλοντας το παιχνίδι του κατόρθωσε στο φινάλε να πανηγυρίσει καθαρή νίκη με την οποία διατηρείται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μόλις έναν πόντο πίσω από τον τρίτο, Μίλωνα.

Τα σετ: 25-21, 25-16, 25-21
Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Κτενάς, Παρατηρητής: Τομαράς.