Σάββατο
27

Πρώτη γκέλα για Καλαμάτα – Έχασε με 0-2 από τα Χανιά

Η Καλαμάτα αν και καλύτερη, έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού και επιδιώκοντας να ανοίξει τους διαδρόμους απέναντι στα Χανιά που έπαιζαν πιο σφιχτά, δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά χάνοντας από την φιλοξενούμενη ομάδα στο ματς της 4ης αγωνιστικής. Παρά τις ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα έμεινε στο μηδέν. Μάλιστα αυτή ήταν η πρώτη γκέλα για την Καλαματιανή ομάδα. Ενώ αποτέλεσε μεγάλο διπλό για τα Χανιά που έφτασαν τους 9 βαθμούς, ισοβαθμώντας πλέον με τη Μαύρη Θύελλα με την οποία συγκατοικεί στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου.

Τα Χανιά κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την Καλαμάτα, αφού κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μάναλης στο 50ο λεπτό και στο 87ο λεπτό… τελείωσαν το ματς με τον Μάνο να γράφει το τελικό 0-2.
Την κίτρινη κάρτα αντίκρυσαν Λεμονής και Μούλερ.

Διαιτησία: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας), Μεϊντάνας (Αχαΐας)
Καλαμάτα (Αμανατίδης): Γιαννίκογλου, Ραπόζο, Αρίμπας (71′ Κωστούλας), Παπατόλιος, Μπενίτεζ (66′ Κατάλντι), Βαλεριάνος, Ακόστα (66′ Γρίβας), Πασάς (86′ Καμπράλ), Μπαράλες, Τάτος, Αλβες (86′ Ρόβας).

ΠΑΕ Χανιά (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς (59′ Τσέλιος), Σιλά (74′ Σερβιλάκης), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Λεμονής, Ντίας, Μπουρσέλης (59′ Κατσούρι), Μάναλης (71′ Μάνος), Μανουσάκης, Μούλερ (46′ Ελευθεριάδης).

ΠΕΡ. ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ: “ΑΔΙΚΗΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ”