Παρασκευή
19
Απρίλιος
TOP

Super league ΙΙ: Athens Καλλιθέα  – Καλαμάτα 2-1 – Δεύτερη απώλεια σε τέσσερα ματς – Με αριθμητικό ντισαβαντάζ από το 85΄

Νέα απώλεια βαθμών για την Καλαμάτα που έχασε από την καλύτερη, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, Καλλιθέα με 2-1 στο «Γρηγόρης Λαμπράκης» για την 11η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2.

Η εξέλιξη του αγώνα

Η Καλαμάτα απείλησε με τον Τάτο,  με ωραίο σουτ από μακριά, στο 2ο λεπτό

Στο 18΄ο Ντεμέτριους είχε δοκάρι για την Καλλιθέα που φλέρταρε από νωρίς με το γκολ

Το πρώτο γκολ ήρθε  στο 22ο λεπτό. Η Καλλιθέα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Μπουλούλη να εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Κυνηγόπουλο , κάνοντας με κεφαλιά το 1-0.

Στο 41΄ ο Κυνηγόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία για ένα ακόμη γκολ με τον Μπακαγιόκο να διώχνει σε κόρνερ σαν «από μηχανής Θεός» σώζοντας την ομάδα του από ένα δεύτερο τέρμα.

Στο 42΄ «όχι» είπε ο Ταϊρης στο Σαντάνι

43΄ Γιάννης Λουκίνας πέτυχε το πέμπτο προσωπικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα κάνοντας με κεφαλιά το 2-0 για την Καλλιθέα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 57ο λεπτό η κεφαλιά του Μαρκόφσκι πλησίασε πολύ κοντά το γκολ, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει το σκορ

Στο 76ο λεπτό έξοχο του σουτ του Τάτου

Με πέναλτι μείωσε σε 2-1 η Καλαμάτα

Η «μαύρη θύελλα» βελτιώθηκε στην επανάληψη,  κατορθώνοντας να μειώσει σε 2-1 με πέναλτι του Αρναρέλλη στο 82’, αλλά δεν απέφυγε την δεύτερη ήττα της στα τέσσερα τελευταία ματς του φετινού πρωταθλήματος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπακαγιόκο, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα.