Τετάρτη
16
Οκτώβριος

Δυνατά τεστ στην Αθήνα για την Καλαμάτα 80- Σημαντικά συμπεράσματα παρά την ήττα 3-1 σετ από τον Παναθηναϊκό

Καθώς ο χρόνος μετρά αντίστροφη η Καλαμάτα 80 συνεχίζει να «χτίζει» τις βάσεις της για τη νέα αθλητική χρονιά και το πρωτάθλημα της pre league. Σε αυτό το πλαίσιο η διενέργεια φιλικών αγώνων προετοιμασίας που μετά το τουρνουά στην Καλαμάτα, στη  μνήμη του Γιάννη Μπουσούνη, η δράση συνεχίζεται αυτό το διήμερο στην Αθήνα με αντίπαλο σήμερα τον ΠΑΟ και αύριο την Κερατέα.

Στο σημερινό ματς με τον Παναθηναϊκό η ομάδα της Καλαμάτας ηττήθηκε με 3-1 σετ, δείχνοντας πως σε κάποια κομμάτια του παιχνιδιού όλα λειτουργούν πολύ καλά, ενώ σε κάποια άλλα θέλει ακόμα δουλειά για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο. Χαρακτηριστικό πως σε υποδοχή, side out και μπλοκ παρατηρείται ομαλότητα και αποδοτικότητα.

Το αποτέλεσμα ήταν υπέρ του ΠΑΟ με 3-1 σετ με την ομάδα του Άκη Χατζηαντωνίου να κερδίζει το 4ο και τελευταίο σετ. Ο έμπειρος κόουτς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του δοκιμάζοντας σχήματα και τακτικές.

Τα σετ: 25-23, 25-23,25-20, 18-25

Αύριο η ομάδα των “λύκων” θα αντιμετωπίσει στις 5 μ.μ. την Κερατέα.