6
Οκτώβριος
TOP

Super League 2: Πήρε έναν βαθμό στο Αιγάλεω η Καλαμάτα

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αιγάλεω και Μαύρη Θυελλα στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης». Το ματς της 3ης αγωνιστικής για τον Β’ όμιλο της φετινής Super League 2 δεν έβγαλε νικητή με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό του 1-1.

Η Καλαμάτα  έδειξε καλύτερο πρόσωπο στο πρώτο 45λεπτο τη αναμέτρησης όταν και είχε το γκολ με τον Μορέιρα (σουτ) στο 29′ , και παρότι έριξε όλα τα επιθετικά της όπλα στη μάχη δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο 1-0 δίνοντας την ευκαιρία ωστόσο στο Αιγάλεω να ισοφαρίσει! Η ομάδα του «Σίτι» κατάφερε να ανεβάσει στροφές στην επανάληψη, ισορροπώντας το παιχνίδι φτάνοντας στο 54ο λεπτό στην ισοφάρισε με το γκολ του Καρβούνη.

Η Καλαμάτα μετά από αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε αήττητη και ανέβηκε στους 7 βαθμούς. Το Αιγάλεω παρέμεινε κι αυτό αήττητο, έχοντας συγκεντρώσει 5 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαιτησία: Τσατσουλής (Αθηνών), Μαραθωνίτης (Αθηνών), Μπάλλας (Τρικάλων)
Κίτρινες: Νταβιώτης, Κωστόπουλος, Βάρκας, Καρβούνης – Αναστασόπουλος, Μόρσεϊ, Πίρινεν, Μπαράλες, Μουστακόπουλος

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Κωστόπουλος, Ουνγιαλίδης (67′ Τάτσης), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καραμπάς (46′ Καρβούνης), Καρρίκι, Μπάμπης, Νταβιώτης, Βάρκας (86′ Ζούνης), Τσούκαλος (67′ Νίκολλι (90+4′ Μπαρδάς).

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές, Βαλεριάνος, Στρούγγης, Μουστακόπουλος, Πίρινεν, Μορέιρα (76′ Ντιγκινί) , Μόρσεϊ (51′ λ.τ Φρίμπονγκ), Ριένστρα (63′ Βασιλαντωνόπουλος), Μπαράλες, Αναστασόπουλος (46′ Μπακαγιόκο).