Πέμπτη
19
Σεπτέμβριος

Ένα χρυσό κι ένα ασημένιο μετάλλιο για τους ποδηλάτες του Ευκλή στον 9ο γύρο Χαλκίδας (pic’s)

Δυο ακόμη μετάλλια στην “τροπαιοθήκη” τους προσέθεσαν οι ποδηλάτες του Ευκλή Καλαμάτας, με τους Φίλιππο Λυριντζή και Βασίλη Μυστριώτη να ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητών στον αγώνα που έγινε στην Χαλκίδα, υπό την  Ποδηλατική Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών & Ερασιτεχνών και του Αθλητικό Σωματείο Αγίας Παρασκευής – ΑΣΑΠ – Santa Athletic Club.
Ο Λυριντζής συνέχισε την “ξέφρενη” πορεία του κατακτώντας την πρωτιά στην κατηγορία Μάστερ Α και το χρυσό μετάλλιο που τη συνοδεύει ενώ ο Βασίλης Μυστριώτης ήταν ο ταχύτερος όλων στην Μάστερ Δ2.
Γεμάτη υπερηφάνεια η ανάρτηση του συλλόγου:
Το αποκαλόκαιρο ξεκίνησε με τον 9ο γύρο Χαλκίδας, μια συνδιοργάνωση της ΠΕΠΑ – Ποδηλατική Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών & Ερασιτεχνών και του Αθλητικό Σωματείο Αγίας Παρασκευής – ΑΣΑΠ – Santa Athletic Club
Λυριντζής και Μυστριώτης γύρισαν από τις διακοπές εκεί που σταμάτησαν: με μια θέση στο βάθρο
Ο αγώνας πήγε πολύ γρήγορα από την αρχή, ολοκληρώνοντας τη διαδρομή των 75 χλμ σε 2ώρες και 5 λεπτά, με 36χλμ/ώρα μέση ταχύτητα.
O Φίλιππος τερμάτισε στην πρώτη θέση των Μάστερ Α και παράλληλα στην 8η θέση της γενικής κατάταξης. Ο Βασίλης πάλεψε και πήρε το ασημένιο μετάλλιο 🥈 των Μάστερ Δ2